ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

FAQ - Opakovaně použitelné obaly na svačinu

15.03.2024

Často kladené dotazy

 

Vlastnosti produktu

Jaké materiály se používají k výrobě produktů Roll’eat?

Produkty Roll’eat jsou vyrobeny ze 2 hlavních vrstev: textilní tkanina na vnější straně a TPU vrstva na vnitřní straně. Vnitřní vrstva je polyuretanový termoplast (TPU), jedná se o materiál vhodný pro styk s potravinami, který poskytuje větší pevnost a pružnost než jiné plasty (jako je polyethylen nebo polypropylen, které jsou také vhodné pro potravinářské použití).

Co mám dělat s produkty Roll’eat, jakmile skončí jejich životní cyklus?

Většina materiálů použitých ve výrobcích Roll’eat jsou tkaniny. Doporučujeme je vhodit do kontejneru na oblečení nebo textil. Textilie v těchto kontejnerech jsou klasifikovány podle jejich stavu a typologie a dále se třídí.

Jsme si jisti, že produkty Roll’eat jsou opakovaně použitelné?

Určitě! Vnější i vnitřní vrstva přicházející do styku s potravinami je vyrobena z odolných materiálů, které zajišťují jejich opětovné použití.

Jaké certifikáty mají produkty Roll’eat?

Produkty mají potravinářský certifikát, který zaručuje, že neohrožují zdraví. V souladu s nařízením Evropské unie č. 10/2011 bylo provedeno několik testů. V návaznosti na toto nařízení byly produkty vyrobeny tak, aby neobsahovaly BPA, těžké kovy a ftaláty.

Produkty Roll’eat navíc neobsahují 169 látek ze seznamu „Very High Concern Candidate Substances“ (SVHC) podle nařízení Evropské unie číslo 1907/2006 (REACH).

Rovněž byl proveden test na odolnost vůči vysokým teplotám, při 120 °C, který umožňuje ukládání potravin s vyššími teplotami (max. 70 °C).

Udržují produkty Roll’eat jídlo teplé?

Produkty Roll’eat nejsou 100% vzduchotěsné, takže se zde teplo neudrží. Je však možné zaručit, že si jídlo po určitou dobu teplo udrží, díky svým vlastnostem.

Jakou kapacitu má produkt Roll’eat?

Do UBROUSKU 2v1 můžete umístit až polovinu velké bagety (25 cm) nebo 4 sendviče (10×10 cm).

Do KAPSIČKY můžete dát 1 sendvič (10×10 cm) nebo 250 gramů ořechů.

 

Použití produktu

Můžete do produktů Roll’eat umístit teplé jídlo?

Všechny produkty Roll’eat jsou vyrobeny z materiálů, které odolávají teplotám kolem 120 °C.

Normálně se ohřívané jídlo pohybuje mezi 60 ° a 70 ° C, což jsou teploty, které nijak neovlivňují produkty.

Můžete ohřívat jídlo v mikrovlnné troubě pomocí produktů Roll’eat?

Používání produktů Roll’eat v mikrovlnné troubě se pro některé potraviny nedoporučuje z důvodu, že některé potraviny mohou obsahovat tuky a oleje, které mohou překročit teplotu 120 ° C a materiál tak poškodit.

Můžete zmrazit potraviny s produkty Roll’eat?

Ano, produkty můžete dát do mrazáku. Materiály Roll’eat jsou odolné vůči nízkým teplotám. Použité materiály odolávají teplotám až do -30 °C. Běžná teplota mrazení v lednici je -18 °C.

Můžete rozmrazovat jídla s produkty Roll’eat v mikrovlnné troubě?

Nedoporučuje se rozmrazovat v mikrovlnné troubě, z důvodu, že některé potraviny mohou uvolňovat oleje a tuky, které mohou dosáhnout velmi vysokých teplot (více než 120 °C), takže může dojít k poškození jídla i produktu.

Zaručují produkty Roll’eat, že po uzavření budou vodotěsné?

Produkty Roll’eat jsou flexibilní a lze je přizpůsobit různým velikostem potravin. Nicméně, z důvodu, že jsou produkty Roll’eat šité a mají tedy švy, nejsou určeny pro potraviny obsahující tekutiny, protože úplná vodotěsnost zde není zaručena.

 

Čištění produktu

Můžete dát produkty Roll’eat do myčky nádobí?

To se nedoporučuje. Tkanina vnější vrstvy produktů Roll’eat může v myčce fungovat jako sítko zbytků jídla z jiného nádobí, které způsobuje jejich usazování na produktu, a dokonce i zašpinění látky.

Můžete produkty Roll’eat prát v pračce?

Ano, ale používejte programy pračky určené pro jemné a syntetické prádlo s nízkou rychlostí odstřeďování. Naše doporučení je prát na 60 °C popř. nižší, protože čím šetrnější je způsob mytí produktů Roll’eat, tím delší je jejich životní cyklus.

Dá se sušit v sušičce?

Nedoporučuje se, protože zde mohou být dosaženy vysoké teploty, které by mohly poškodit strukturu produktu. V každém případě sušicí programy s velmi nízkou teplotou lze použít, ale musíte se ujistit, že stěny bubnu nepřenášejí mnohem vyšší teplotu.

Je možné produkty Roll’eat žehlit?

To se nedoporučuje. Stejně jako v předchozích případech lze během žehlení dosáhnout vysokých teplot, které můžou poškodit výrobky Roll’eat.