Podporujeme

Zábavné odpoledne (27.11.2015)

V pátek 27. 11. 2015, jsme si již počtvrté užili zábavné odpoledne s dětmi z Dětského domova v Uherském Ostrohu a jejich kamarády. Využili jsme znovu vstřícnosti Domu dětí Pastelka, kde nám poskytli svoje prostory.

Letošní téma bylo „Čím budu“, aneb „Ten umí to a ten zas tohle“. Vážně i s humorem si mohly děti zahrát na kuchaře, policistu, zahradníka či sadaře, popeláře, řemeslníka, vědce, nadšeného fotbalistu či fotbalistku, apod. Odpoledne jsme pro větší slečny oživili kosmetickou poradnou, líčením a úpravou vlasů, menší děti si užily malování na obličej. Opravdovou lahůdkou byly líté mlatové souboje, názorná ukázka historického šermu i výuka historického tance. Zábavné odpoledne jsme zakončili společným historickým tancem, se kterým bychom jistě uspěli i v soutěži StarDance:-).

Užili jsme si spoustu legrace, byl i čas si popovídat, sdílet svůj čas, zájem a nadšení s ostatními. Poděkování patří všem, kteří se zábavného odpoledne či jeho přípravy účastnili a také všem dětem, kteří nás svou energií a bezprostředností vždy hodně dobíjí.


Výpravy Faskarských rytířů - Projekt "Výpravy Faskarských rytířů"

Myšlenky Zábavného učení nehledáme pouze v produktech pro rozvoj dovedností dětí, tyto myšlenky rezonují v různých podobách i oblastech.

Podporujeme projekt Rytíři Faskaru, jehož ideou je nabídnout dětem z dětského domova nový pohled na trávení volného času, výchovou v přírodě formovat jejich osobnost, působit na jejich vzájemné vztahy v prostředí otevřených a přijímajících lidí a díky vybudovaným vztahům napomoci formovat jejich osobnost.

Projekt využívá zážitkovou pedagogiku na víkendových tematicky laděných akcích plných her a zážitků, po nich povídání, které ukazuje hru jako trénink skutečného, reálného života. V projektu jsou zapojeny děti z DD v Uherském Ostrohu.